Flaske M. Låg Og Dråbetæller - 30 Ml
Tom glasflaske med låg og dråbetæller - der kan separat bestilles pipette.
Mezina Flaske M. Låg Og Dråbetæller - 30 Ml er i restordre og vil blive sendt, så snart det er tilbage på lager.
Kunne ikke indlæse afhentningstilgængelighed
- Med mørkt glas til lysfølsomme væsker
- Med indbygget dråbetæller til præcis dosering
- Til sikker opbevaring af olier og udtræk
- Dansk webshop, hurtig levering
Ofte købt sammen
Om produktet
Mezina Flaske med låg og dråbetæller er en tom opbevaringsflaske i brunt glas. Den giver dig et praktisk sted at opbevare dine egne olier og planteudtræk, hvor de beskyttes mod lyset udefra.
Under låget sidder en indbygget dråbetæller, som lader dig dosere indholdet helt nøjagtigt, dråbe for dråbe. Den kompakte form gør den let at have stående i hjemmeapoteket eller tage med i tasken, når du skal ud ad døren.
Flasken leveres tom. Vi råder til, at du rengør eller skolder glasset grundigt, inden du fylder dine væsker i, så du sikrer en høj hygiejne. Foretrækker du at dosere med en pipette frem for dråbetælleren, kan en sådan købes separat.
Egenskaber for glasflasken
- Brunt glas blokerer sollys: Det mørke glasværk er med til at forlænge holdbarheden på lysfølsomme væsker og olier.
- Indbygget dråbetæller: Gør det ligetil for dig at styre mængden af væske helt præcist.
- Kompakt og rejsevenlig: Den lille størrelse fylder minimalt, uanset om den står på badeværelset eller ligger i toilettasken.
Produktdetaljer
Materiale
Materiale
Materiale
Glas, plast.
Specifikationer
Specifikationer
Varebetegnelse
Tom flaske med låg og dråbetæller.Varenummer
20758Varemærke
MezinaStørrelse
1 stkLeverandør
Nordic Well Group Mezina A/S
Sorøvej 26
DK-4291 Ruds Vedby
Ofte stillede spørgsmål
Hvordan rengøres flasken før brug?
Hvordan rengøres flasken før brug?
Hvad gør jeg, hvis jeg hellere vil bruge en pipette?
Hvad gør jeg, hvis jeg hellere vil bruge en pipette?
Hvorfor er flasken lavet af mørkt glas?
Hvorfor er flasken lavet af mørkt glas?
Relaterede varer
